8-656-23344 eprekyba@bauen.lt

Specialisto patarimai

Termoizoliacinių plokščių klijavimas

ploksciuklijavimas.jpgNaudojamos kietos fasadinio putų polistireno arba akmens vatos termoizoliacinės plokštės, kurios klijuojamos iš apačios į viršų. Termoizoliacinių plokščių klijuojamą pusę rekomenduojama iš anksto nuglaistyti plonu klijų sluoksniu, gerai įtrinant į paviršių. Klijai dengiami taip vadinamu „juostiniu - taškiniu“ metodu. Ant plokštės kraštų visu perimetru užtepama apie 5-7 cm pločio klijų juosta (prie pat plokštės krašto), o viduryje plokštės uždedami 4-6 delno dydžio klijų masės taškai. Uždedamų klijų kiekis (klijų juostos ir taškų storis) galutinai parenkamas, atsižvelgiant į sienos paviršiaus būklę, užtikrinant gerą plokštės sukibimą su siena. Jeigu paviršius lygus, tuomet klijų masės sluoksnis tepamas ant visos plokštės paviršiaus dantyta (10x10x10 mm dantukų dydžio) nerūdyjančio plieno mentele.

 

Plokštė prispaudžiama prie paviršiaus. Minimaliai 40% plokštės ploto turi būti sukibę su pagrindu. Ypatingai svarbu, kad plokščių kraštai gerai susispaustų ir priliptų. Į plokščių sujungimus klijai neturi patekti, tuomet plokštės susijungs tvirtai ir be tarpų.

 

Plokštes pjaustyti tikslingiausia pjūkleliu su smulkiais danteliais, naudojant atramą, kad pjūviai būtų tikslūs.

 

Klijuojant pirmąją plokščių eilę ant cokolio profilio, būtina sekti, kad apšiltinimo plokštės tvirtai prisispaustų prie priekinio užlenkto profilio krašto.

 

Plokščių sujungimų nedera daryti fasadų plyšių ar įtrūkimų vietose. Šiose vietose plokštės klijuojamos, užleidžiant mažiausiai 10 cm. Plokščių sujungimų taip pat nedera daryti fasadų angokraščių kampų srityse, kadangi tai yra silpnosios sienų paviršiaus vietos (įstriži įtrūkimai).

 

Klijuojant apšiltinimo plokštes, jų išdėstymas turi būti derinamas jas pjaustant, kad nesusidarytų plokščių sujungimai vienoje vertikalėje. Pastato kampuose plokštes būtina klijuoti, pakaitomis perrišant eiles.

 

Šilumą izoliuojančių plokščių ir pastato konstrukcinių elementų sandūros (pvz., langų rėmai, palangės, nuolajos ir pan.) turi būti hermetiškos. Tam naudojamos išsiplečiančios sandarinimo juostos, specialūs PVC arba plastikiniai profiliukai.

 

Užklijuotų apšiltinimo plokščių paviršius turi būti švarus ir lygus. Polistirolo plokščių paviršių galima papildomai šlifuoti, kad sujungimo vietose išsilygintų. Šlifavimo metu susidariusias dulkes reikia pašalinti.

 

Apšiltinant langų ir durų angokraščių kraštus, parenkamos tokio storio plokštės, kad iš abiejų pusių liktų matomi vienodo pločio langų rėmai.

 

Kreisel.png